Gdański Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba

Pierwsze spotkanie osób zainteresowanych kultem św. Jakuba i pielgrzymowaniem do Santiago de Compostela w kościele św. Jakuba w Gdańsku miało miejsce 25. listopada 2013. Jesteśmy z Trójmiasta, Żukowa, Elbląga, Władysławowa, Smołdzina i okolic Słupska.

Cyklicznie raz na kwartał uczestniczymy w mszy św. w intencji osób pielgrzymujących drogami św. Jakuba oraz w spotkaniu, na którym ustalony wcześniej prelegent opowiada o swoim pielgrzymowaniu. Odbyło się 16 takich spotkań. Wspólnie pielgrzymujemy Pomorską Drogą św. Jakuba i do kościołów św. Jakuba na planowanych łącznikach Pelplińskiej, Człuchowskiej i Wejherowskiej Drodze św. Jakuba. Poznajemy także kościoły św. Jakuba w sąsiednich diecezjach. Przeszliśmy PDŚJ od Braniewa do Koszalina. Byliśmy wspólnie w 26 kościołach św. Jakuba, w większości tak organizując przejście lub wyjazd aby uczestniczyć w mszy św.

Staramy się propagować Pomorską Drogę Św. Jakuba, zgodnie z hasłem: „Nie musisz jechać do Hiszpanii aby być na Camino. Droga zaczyna się u drzwi Twojego domu”. Poza spotkaniami przy Domu Zakonnym Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku kilkakrotnie podejmowaliśmy temat Camino na zewnątrz: np. w filiach WiMBP w Gdańsku oraz na spotkaniu Trójmiejskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego z cyklu „Żyć wiarą”.

23 stycznia 2016 kilkanaście osób z naszej grupy podpisało deklarację przystąpienia do Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba w Gdańsku.

Siedziba – przy kościele św. Jakuba w Gdańsku, ul. Łagiewniki 63. Spotkania odbywają się w Domu Zakonnym Braci Mniejszych Kapucynów, ul. Wałowa 28, 80-858 Gdańsk

dane kontaktowe